Почетна Тагови отпуштање работници

Таг: отпуштање работници

Турција забранува отпуштање на работници

0
Турските власти веќе плаќаат 60 проценти од платите на вработените во фирмите кои се погодени од пандемијата, а најавени се и нови мерки за...