Почетна Тагови Охридска банка

Таг: Охридска банка

Охридска банка од денес официјално со нов сопственик

0
Денеска е извршена промена во сопственичката структура на Охридка банка, стои во соопштението од банката, објавено од Македонска берза. Имено, австриското друштво Штаермеркише Банка и...

Охридска банка Сосиете Женерал и Солвео ќе креираат мобилна банка од...

0
Напредокот на технологијата постојано укажува дека е потребно да се следат промените кои се неизбежни во сите области, особено кога станува збор за финансиите....

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

0
Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти, наменет за сите млади таленти и потенцијали во различни области. Во рамките на годишната стратегија за општествена...

ЕБОР и Охридска банка ќе нудат 10 милиони евра повластени кредити...

0
Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и Охридска банка – Сосиете Женерал вчера потпишаа договор со кој на малите и средни претпријатија во Македонија...

Охридска банка ја најави втората летна школа „Биди банкар“

0
Втора година по ред, Охридска банка Сосиете Женерал, организира интензивна летна школа за сите заинтересирани студенти кои се во завршна година на додипломски студии...

Охридска банка е најдобра во Македонија според Global Finance

0
Трета година по ред, светскиот финансиски магазин Глобал Фајнанс, ја прогласува Охридска банка Сосиете Женерал, за Најдобра банка во Македонија. Публикацијата на Светска Банка, Глобал...

Qpick денес ја лансира првата мобилна апликација за паметен шопинг

0
Денес, 14-ти февруари 2018, ќе биде пуштена во употреба првата мобилна апликација за паметен шопинг – Qpick. Официјалното лансирање на апликацијата ќе започне во...

Qpick – платформа која ги поврзува бизнисите и купувачите, добитник на...

0
Qpick е нова иновативна платформа која се појавува на македонскиот пазар како добитник на наградата за иновативност на Охридска Банка. Нивната главна цел е со...

„Чиста 10-ка“ натпревар за бизнис идеја на Охридска банка за грант...

0
Охридска банка организира натпревар за најдобра бизнис идеја во кој можат да се натпреваруваат млади на возраст од 18 до 35 години „Чиста 10-ка“ е...