Почетна Тагови оџак

Таг: оџак

Кина направи иновативен оџак за чистење на смогот вреден 2 милиони...

0
Секој ден во Кина умираат околу 4.000 луѓе од загадувањето. Ова е особено изразено во урбаните области како Пекинг, на пример. За среќа, има...