Почетна Тагови падобран

Таг: падобран

Ова е првиот хеликоптер во светот со сопствен падобран

0
Zephir е хеликоптер опремен со сопствен падобран. Zefhir има иновативен балистички падобрански систем за спасување. Падобранот се наоѓа веднаш на главниот ротор и е...