Почетна Тагови пазар на труд

Таг: пазар на труд

Стартува кампањата „Мој труд, мои права!“ за информирање за правата од...

0
Започнува кампањата за подигнување на свеста за работничките права: „Мој труд, мои права!“, која ќе се спроведува во наредните неколку месеци, а чија цел...

Компаниите сакаат среќни работници – се повеќе воведуваат продолжени викенди

0
Се поголем број компании во светот воведуваат четиридневна работна недела наместо досадната петдневна недела за да ги задржат квалитетните и способните работници, покажуваат податоците...

Директорот на LinkedIn порачува: Ова се трите трендови кои ќе го...

0
На конференција во Нешвил директорот на LinkedIn, Џеф Винер, со публиката го сподели своето видување на најбитните трендови кои влијаат на глобалниот пазар на...