Почетна Тагови Пакистан

Таг: Пакистан

Пакистан го забрани TikTok поради „неморални“ содржини

0
Пакистанскиот регулатор на комуникации ја забрани апликацијата TipTok со тврдење дека таа промовира неморални содржини. Одлуката доаѓа еден месец откако истата регулаторна агенција ги...

Автобусите во овој град во Пакистан ќе возат на гориво направено...

0
Со цел да се исчисти воздухо и да се намали емисијата на штетни гасови, пакистанскиот пристаништен град Карачи ќе почне да користи „позелени“ автобуси...

ВИДЕO: Пакистан ќе сади 10 милијарди дрвја

0
Пакистан ќе посади 10 милијарди дрвја со цел со шумите да се бори против климатските промени. Шумите се сметаат за зелено злато. Секој може...