Почетна Тагови паметен брод

Таг: паметен брод

Првиот паметен брод без екипаж во светот се спрема да го...

0
Mayflower 400, првиот паметен брод без екипаж во светот, чека наредба во пристаништето Плимут, Англија, за да тргне на пат преку Атлантскиот Океан, за...