Почетна Тагови паметни контејнери

Таг: паметни контејнери

Град Скопје ќе добие паметни контејнери

0
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави дека градот планира да купи паметни контејнери кои во себе ќе имаат вградено чипови кои ќе покажуваат кога...