Почетна Тагови паметни пижами

Таг: паметни пижами

Научници создадоа паметни пижами кои го мерат срцевиот ритам и го...

0
Наскоро луѓето за спиење ќе носат електронски активни пижами. Тоа е визијата на истражувачи од Универзитетот Масачусетс, кои развија пижами што содржат преносни уреди...