Почетна Тагови паметни семафори

Таг: паметни семафори

Паметни семафори во Велика Британија им кажуваат на возачите со...

0
Наскоро во Велика Британија ќе се тестираат паметни семафори. Семафорите на возачите ќе им кажуваат со која брзина да возат за да стигнат да...

Виена доби паметни семафори кои ќе собираат податоци за сообраќајот и...

0
Градот Виена и Централниот завод за метеорологија и геодинамика ќе опремat околу 1 200 семафори ширум градот со 10.000 сензори кои ќе собираат податоци...