Почетна Тагови паметни униформи

Таг: паметни униформи

Училишта во Кина воведоа паметни униформи против бегање од часови

0
Неколку училишта на југот на Кина користат паметни училишни униформи со вградени чипови за да надгледуваат дали учениците бегаат од часови, пренесоа некои кинески...