Почетна Тагови Панама

Таг: Панама

Почна да се гради мост преку Панамскиот канал

0
Панамската влада доделила 1,4 милијарди долари за изградба на мост преку Панамскиот канал на еден кинески конзорциум. „Панама бележи напредок во односите со Кина, и...