Почетна Тагови папа Фрањо

Таг: папа Фрањо

Папата стана е-жител на Естонија

0
Естонија, која сама себе се смета за најразвиена дигитална држава во светот, вчера го прогласи папата Фрањо за е-жител. Претседателката Керсти Калјулаид на папата...