4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Париски климатски договор

Таг: Париски климатски договор

Американскиот претседател ги врати САД во Парискиот климатски договор

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден потпиша извршна наредба со која ја враќа земјата во Парискиот климатски договор. Процесот ќе трае отприлика 30...

НАЈПОПУЛАРНИ