-2.9 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020
Почетна Тагови Паркинсонова болест

Таг: Паркинсонова болест

Извршена првата операција на мозок преку 5G на пациент оддалечен 3.000...

Доктор ја направи првата операција во светот на мозок преку мобилната мрежа 5G. На пациент со Паркинсонова болест му бил вграден имплант во мозокот...

Неуронаучници објаснија како кафето го прави нашиот мозок поздрав

Досега секаде можевме да прочитаме и да слушнеме зошто кафето е добро за нас, како го подобрува здравјето и како помага за подолг животен...

НАЈПОПУЛАРНИ