Почетна Тагови паркур

Таг: паркур

Соларно основно училиште во Данска ќе ги учи децата како да...

0
Во Данска се гради основно училиште каде што децата сами ќе ја одгледуваат храната којашто ќе ја консумираат. Компанијата C.F. Møller ги откри плановите за...