Почетна Тагови парк на ветар

Таг: парк на ветар

Почна со работа најголемиот парк на ветар во Србија

0
Србија доби уште еден, сосега најголем, парк на ветар, кој ќе може да снабдува со струја дури 68.000 домаќинства. Паркот Ковачица е сместен меѓу Дебељаче...