Почетна Тагови парфеми

Таг: парфеми

Италијанскиот креатор на парфеми Паоло Теренци во Македонија, ексклузивно пред македонската...

0
Паоло Теренци, италијанскиот креатор на Tiziana Terenzi и V Canto, кои се дел од ниш парфемите, вчера пред очите на македонските блогери, ТВ лица...

PERRIS MONTE CARLO – златна колекција која ја претставува моќта, луксузот,...

0
Колекцијата Perris Monte Carlo е создадена да буди интерес со својата разновидна и извонредна понуда на мириси која е композиција од најдобрите состојки. Резултатот...

Вештачката интелигенција ќе ја смени и козметичката индустрија – и парфемите...

0
Вештачката интелигеција веќе протресе многу индустриски сектори, а се чини дека наредна е индустријата за козметика, поконкретно за парфеми. IBM Research и компанијата Symrise,...