Почетна Тагови парфем

Таг: парфем

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те...

0
Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е...

Avon го лансираше Eve Truth: нов мирис кој ја слави вистината

0
Новиот парфем е мешавина од нежни цветови, енергични овошки и сензуални минерали кои се рефлексија на модерната жена Модерните жени чувствуваат преголем притисок да постигнат...

Има купувачи и за парфеми вредни 20 милиони долари

0
Францускиот луксузен бренд Morreale Paris го направи „ризикот на годината“, односно линијата парфеми „Le Monde sur Mesure“, чии амбалажи се обложени со дијаманти, рубини...

“I am Trash”-луксузен парфем направен од отпад

0
Агенцијата Ogilvy Париз во соработка со францускиот производител на парфеми Etat Libre d’Orange креираа кампања за промоција на специјален парфем, која се потпира на раѓањето на нешто убаво...

Новиот парфем на Dior, Sauvage Eau de Parfum – мистериозен, моќен,...

0
После Eau de Toilette варијанта, оваа година Dior го претставува новото издание на парфемот Sauvage, Eau de Parfum. Моќната свежина на Sauvage е збогатена...

Новиот парфем Mon Guerlain промовиран на македонскиот пазар

0
Во Скопје, се одржа промоција на новиот парфем, Mon Guerlain чие заштитно лице е Анџелина Џоли. Настанот беше од затворен карактер, со вип гости...