23 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови патки

Таг: патки

Јапонци направија робот кој ќе го чисти плевелот од оризовите полиња

Во североисточниот дел од Јапонија инженерот Тецума Накамура кој работи за јапонскиот производител на автомобили Nissan направи прототип на робот кој ќе може да...

НАЈПОПУЛАРНИ