Почетна Тагови патници

Таг: патници

Аеродромите лани изгубиле 1,9 милиони патници поради ковид-19, лошата состојба ќе...

0
Стрмоглав пад на бројот на превезени патници од двата македонски аеродрома што не е забележан во последнава деценија. Ковид-19 пандемијата во 2020 година предизвика...

Кој е најпрометниот аеродром во регионот

0
Шест аеродроми од регионот на бивша Југославија се најдоа меѓу топ 150 најпрометни во Европа, а само еден од нив е меѓу првите 100....

Лондонскиот аеродром Хитроу и понатаму е најпрометниот аеродром во Европа

0
Најголемиот аеродром во Лондон, „Хитроу“, и понатаму цврсто стои на лидерската позиција на листата со најпрометни аеродроми во светот. Со повеќе од 80 милиони...

Над милион патници патувале преку аеродромите во Скопје и Охрид за...

0
Еден милион, 41 илјадa и 583 патници (1.041.583) патуваа преку Меѓународниот Аеродром Скопје и охридскиот аеродром Свети Апостол Павле, во првите шест месеци од...

Лондон тестира автоматско броење на патници во автобусите за поголема безбедност

0
Лондон сака да ги подобри своите јавни транспортни услуги и ќе почне да тестира автоматизирано броење на патници со помош на алатки кои даваат...

Македонските аеродроми очекуваат рекорден број на патници ова лето

0
Македонските два комерцијални аеродроми бележат значаен раст на бројот на летови и превезени патници, особено во летниот период Како што пишува порталот EX YU Aviation, во...

Wizzair лани превезе 1,2 милиони патници во Македонија, држи над 60%...

0
Нискобуџетната авиокомпанија Wizzair ќе одлучи дали ќе учествува на претстојниот повик на македонската Влада за финансиска поддршка за воведување авиолинии откако ќе бидат објавени...

ТАВ: 1,6 милиони патници патувале преку македонските аеродроми во првите 9...

0
Вкупно 1,6 милиони патници (1.546.193) патувале преку двата македонски аеродрома – скопскиот аеродром Александар Велики и охридскиот аеродром Св. Апостол Павле, во првите 9...