Почетна Тагови пат на свилата

Таг: пат на свилата

Кина ќе гради поларен Пат на свилата

0
Владата во Пекинг сака кинеските компании за транспорт да почнат да тестираат транспорт на стока преку нови арктички рути, а градежните компании да изградат...