Почетна Тагови Пеитер Затко

Таг: Пеитер Затко

Twitter постави хакер за свој шеф на безбедност

0
Социјалната мрежа Twitter, која повеќе пати беше мета на сајбер напади, постави еден од најдобрите хакери во светот за свој шеф на безбедност. Пеитер...