Почетна Тагови пензии

Таг: пензии

Препорака до банките да ги исплаќаат пензиите од 28 март

0
Владата им препорача на банките порано да обезбедат исплата на пензиите, односно од 28 март.Ваквата препорака следува по одржавата владина седница доцна попладнето на...

ММФ препорачува усогласување на возраста за пензионирање со европските држави

0
Потребно е возраста за пензионирање да се доведе во согласност со земјите од Европската унија за да може Фондот за пензионско и инвалидско осигурување...