Почетна Тагови песочни плажи

Таг: песочни плажи

Половина од песочните плажи ќе исчезнат до крајот на векот

0
Половина од песочните плажи може да исчезнат до крајот на векот поради порастот на нивоата на морињата и другите последици од климатските промени, а...