Почетна Тагови петро

Таг: петро

Венецуела ќе создава сопствена државна криптовалута

0
Николас Мадуро, венецуелскиот претседател, најави дека неговата држава ќе создаде сопствена криптовалута во рамките на напорите за справување со финансиската блокада воведена кон земјата,...