Почетна Тагови Петрунија

Таг: Петрунија

Петрунија го освојува светот!

0
„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска е распродаден за кино дистрибуција на 28 територии низ целиот свет По огромниот успех на македонскиот филм...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на...

0
Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични...