Почетна Тагови пештери

Таг: пештери

НАСА ќе истражува пештери под површината на Месечината

0
НАСА планира да испрати ровер за експтремни терени, кој би ги истражувал таинствените пештери под површината на Месечината. Примарната цел на мисијата е истражување...