Почетна Тагови Пивара Скопје

Таг: Пивара Скопје

Пивара Скопје освои највисоки награди од Министерството за економија за проектите...

0
Пивара Скопје освои значајни награди за најдобри општествено одговорни практики што ги доделуваат Министерството за економија и Националното координативно тело за општествена одговорност. Во...

Нов бесценет артефакт за историјата на Пивара Скопје

0
Дали знаете кога е основана Пивара Скопје? Едногодишното истражување што го спроведува тимот на Пивара Скопје, во соработка со Центарот за научно истражување и...

Амбасадорката на САД се вклучи во проектот на Пивара Скопје за...

0
Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство...

„Кока кола ХБЦ“ и Пивара Скопје повторно прогласени за европски лидери...

0
„Пивара Скопје“, заедно со останатите членки на „Кока кола ХБЦ“ групацијата повторно го освоија првото место во европската индустрија за пијалаци, според остварените резултати...

Пристигнува „СКОПСКО IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

0
Пивара Скопје започна со производство на ново пиво – „СКОПСКО IPL“, прво од ваков вид на македонскиот пазар. Најновата бренд екстензија на СКОПСКО претставува...

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара...

0
Пивара Скопје на пазарот лансираше нова категорија пијалаци - САЈДЕР. Сајдерот е еден од најпопуларните нискоалкохолни освежителни пијалаци во светот. Пивара Скопје лансира два...

Дан Тимотин ја презеде функцијата генерален директор на Пивара Скопје

0
Од 1. март 2019 нов генерален директор на Пивара Скопје е Дан Тимотин. Тој на оваа функција доаѓа по Владимир Косијер, кој заминува на...

Пивара Скопје – лидер во постигнување на целите на одржлив развој

0
Пивара Скопје ја доби годинешната награда „Предводници на Целите за одржлив развој“ на Обединетите Нации. Со наградата која се доделува во рамки на проектот...

Уште една волонтерска акција на вработените од Пивара Скопје во СОС...

0
Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија....

Отворено второто Роса школо за родителство во Гостивар, донација од Пивара...

0
По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација и обука на...