Почетна Тагови пиперка

Таг: пиперка

Трансформација на македонската пиперка

0
Еднаш оддамна, во извонреден момент од човечката историја, еден извонреден зеленчук пристигна во Европа. Континенталното деби на capsicum – познато како пиперка - беше...