Почетна Тагови пластичен асфалт

Таг: пластичен асфалт

Лос Анѓелес наскоро ќе прави патишта од рециклирана пластика

0
За подобро да менаџира со пластичниот отпад Лос Анѓелес е во преговори со иновативната производствена компанија Technisoil за инкорпорирање на пластиката во градските патишта....