Почетна Тагови пластични влакна

Таг: пластични влакна

Австралиски научници создадоа материјал кој е отпорен на каснување од ајкули

0
Во Австралија беше развиен револуционерен материјал за изработка на костими за сурфери кој ќе ги заштити од смртоносните напади од ајкули. Новиот материјал отпорен...