Почетна Тагови пластични стапчиња

Таг: пластични стапчиња

Шкотска најави забрана за пластичните стапчиња за чистење на уши

0
Продажбата и производството на пластичните стапчиња за чистење на уши ќе бидат забранети со новиот план на шкотската Влада. Одлуката доаѓа поради загриженоста од...