Почетна Тагови пластично злато

Таг: пластично злато

Научници произведoа злато од – пластика

0
Со години златото е симбол на пари и моќ. Поради златото се воделе војни, се убивале владетели, но и се освојувале неосвоени региони. Сепак,...