Почетна Тагови ПМФ

Таг: ПМФ

Основци правеа експерименти на Природно-Математички факултет во рамки на „Месец на...

0
Ученици од седмо до деветто одделение од повеќе градови денеска правеа експерименти и покажуваа што научиле во рамки на манифестацијата „Ноември – месец на...