Почетна Тагови поврат на данок

Таг: поврат на данок

Владата ја претстави апликацијата „Мој ДДВ“

0
Од 1 јули 15 отсто од платениот ДДВ се враќа кај секој граѓанин со наполнети 15 години. Денеска, Управата за јавни приходи, заедно со...