Почетна Тагови подводен ресторан

Таг: подводен ресторан

ВИДЕО: Ова е најголемиот подводен стаклен ресторан во светот

0
Ова е најголемиот стаклен подводен ресторан во светот. Ресторанот се вика 5.8 Undersea Restaurant. Името го добил по длабочината на која се наоѓа -...

Пуштен во употреба првиот подводен ресторан во Европа

0
Компанијата Snøhetta ја заврши изградбата на Under, најголемиот подводен ресторан во светот и прв таков во Европа. Ресторанот се наоѓа во близина на селото...