Почетна Тагови поевтинување

Таг: поевтинување

Струјата поевтина за 0,1% од 1 јули

0
Цената на електричната енергија за потрошувачите во Македонија се намалува за 0,1  проценти. Пониската цена на струјата ќе важи од 1 јули годинава. Одлуката ја...

Најавено минимално поевтинување на струјата

0
И годинава ќе има минимално намалување на цената на струјата, како и лани, најави новиот претседател на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски. Според Бислимовски, подготвителната...