Почетна Тагови пожарникари

Таг: пожарникари

Футуристичка маска за пожарникари овозможува пет пати побрзо влегување и излегување...

0
Оваа маска со засилена реалност им овозможува на пожарникарите да гледаат и низ навистина густ чад. Во ситуации кога со обичните шлемови и заштитни...