Почетна Тагови поларни мечки

Таг: поларни мечки

Канадски научници предупредуваат дека поларните мечки наскоро може да бидат истребени

0
Поларните мечки наскоро би можеле да изчезнат. Според нивното истражување, до 2100 година мечките може да ги снема ако луѓето не преземат поголеми мерки...

Поради недостиг од храна, поларните мечки стануваат канибали

0
Научници од Руската академија за науки соопштија дека поларните мечки поради недостиг од храна, се повеќе се вртат кон канибализам и напаѓаат други мечки....

Кинески фармери почнаа да одгледуваат свињи големи колку поларни мечки

0
Кина е најголем потрошувач на свинско месо во светот и Кинезите се заслужни за потрошувачката на повеќе од 50% од глобалната потрошувачка на свинско...