Почетна Тагови полначи

Таг: полначи

После Apple, уште еден гигант нема да дава полначи со телефоните

0
Кога Apple ја претстави новата серија iPhone 12 се дигна голема прашина околу тоа зошто во кутиите со телефоните нема полнач. Компанијата од...

Google Maps сега ќе ви покажува каде има полначи за електрични...

0
Наоѓањето полнач за електричен автомобил може да стане малку полесно затоа што Google денс најави дека ќе додаде поддршка во Google Maps за електричните...

ЕВН Македонија и Град Скопје поставија полначи за електрични возила низ...

0
Во паркинг просторот пред Зоолошката градина во Скопје денес беше промовиран едниот од повеќето полначи за електрични возила во Скопје. Овој настан е резултат...

Нов електричен автопат ќе ја поврзе цела Европа – од Норвешка...

0
За да се олесни прифаќањето на електричните автомобили консументите мора да знаат дека лесно ќе можат да ги наполнат возилата како да се автомобили...

Германија ќе ја гради најголемата станица за е-автомобили во Европа

0
Германската компанија Sortimo планира да ја изгради најголемата станица во Европа со вкупно 144 места за полнење Германија ги откри своите планови за најголемата станица...