Почетна Тагови Пол Ален

Таг: Пол Ален

Почина Пол Ален, еден од основачите на Мајкрософт

0
Почина човекот кој го најговори својот школски пријател Бил Гејтс да го напушти Харвард и да ја стартува најголемата софтверска компанија во светот. Коосновачот...