Почетна Тагови посев

Таг: посев

Холандија стана втор најголем извозник на храна во светот

0
Холандија ја намали употребата на вода за 90% и речиси целосно ја изфрли употребата на пестициди, а сепак успеа да стане вториот најголем извозник...