Почетна Тагови постојани живеалишта

Таг: постојани живеалишта

ВИДЕО: Финска им дава бесплатни домови на бездомниците

0
Финска сака да стави крај на проблемот со бездомниците така што на луѓето ќе почне да им дава домови. Многу земји ги тераат бездомниците...