Почетна Тагови потреси

Таг: потреси

Телефоните со Android ќе добијат опција за рано предупредување на земјотреси

0
Се додека не се случи некој поголем потрес не ни размислуваме за опасноста која демне. Но, после некој таков настан најчесто користени се апликациите...