Почетна Тагови прашања

Таг: прашања

Во Хрватска пристигна платформата Abi која дава одговори на сите прашања...

0
По Германија, Италија, Шпанија, Португалија, Франција и Велика Британија, иновативната платформа Abi, која целосно го менува пристапот во професионалната здравствена заштита, пристигна и во...

Стив Џобс ги користеше овие три едноставни прашања за Apple да...

0
Стив Џобс направи многу за да постигне успех. Научи техники за медитација, читаше необични книги и слушаше десет песни кои го инспирира и го...

Овие три прашања му помагаат на шефот на Amazon да ги...

0
Изминатиот период за Amazon и неговиот основач и извршен директор, Џеф Безос, беше фантастичен - акциите на компанијата и пазарната вредност постојано растат и...

Три прашања кои треба да си ги поставите пред да започнете...

0
Новите претприемачи често пати знаат да се впуштат длабоко во лавиринтот на бизнисот обидувајќи се да остварат некоја голема цел, нешто што може да...