Почетна Тагови прашуми

Таг: прашуми

Актерот Харисон Форд упати порака од самитот за климата на Обединетите...

0
Легендарниот актер Харисон Форд имаше свое обраќање пред Генералното собрание на Самитот за климaтските промени на Обединетите нации за потребата да ги заштитиме прашумите....

За спас на планетата треба да јадеме седум пати помалку месо...

0
Сојата се користи во големи количини како сточна храна. Вртоглавиот раст на наталитетот значи сечење на прашумите и пораст на употребата на месо. Борците...