13 C
Skopje
недела, септември 20, 2020
Почетна Тагови прегревање

Таг: прегревање

Илон Маск развива сензори кои ќе препознаваат кога некое дете е...

Бројката на деца кои умираат од прегревање затоа што биле затворени во автомобил на високи температури на глобално ниво воопшто не е...

Kако да ги спасите паметните телефони од прегревање на овие пеколни...

Високите температури и силното летно сонце не создаваат проблеми само за животните и за луѓето, туку се штетни и за нашите омилени електронски уреди....

НАЈПОПУЛАРНИ