12.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови предвидувања

Таг: предвидувања

Што не очекува во 2021 година? Вештачката интелигенција ги кажа своите...

Вештачката интелигенција, барем засега, има предности и ограничувања. Додека, од една страна, е супериорна во анализата на големи количини податоци, никако не...

НАЈПОПУЛАРНИ