Почетна Тагови престолнина на иновации

Таг: престолнина на иновации

Париз прогласен за европска престолнина на иновации за 2017 година

0
Европската комисија му ја додели наградата European Capital of Innovation од 1 милион евра на Париз Париз беше во трка за Престолнина на иновациите за 2017 година...